ΠΜΣ Ιστορία και Φιλοσοφία της Επιστήμης και της Τεχνολογίας

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΔΙΑΛΕΞΗ ΓΙΑ ΟΠΕΝΧΑΙΜΕΡ

ΔΙΑΛΕΞΗ ΟΠΕΝΧΑΙΜΕΡ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΔΕΛΦΙΚΟΥΣ ΔΙΑΛΟΓΟΥΣ

MASTERCLASS ΜΕ ΘΕΜΑ ‘MEDIEVAL CHINESE MEDICINE’ PROF. ASAF GOLDSCHMIDT (TEL AVIV UNIVERSITY)

ΕΚΔΗΛΩΣΗ: "BYZANTINE AND CHINESE MEDICINE IN DIALOGUE: THE CASES OF JOHN ZACHARIAS AND XU SHUWEI"

ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΤΗΣ ELAINE LANDRY

MASTERCLASS ‘GALEN IN THE ARABIC TRADITION’ PROF. DR. ELVIRA WAKELNIG (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΒΙΕΝΝΗΣ)

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΗΣ ΟΜΟΤΙΜΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑΣ ΣΤΕΛΛΑΣ ΒΟΣΝΙΑΔΟΥ

Παρασκευή 07 Ιουνίου 2019

ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΥΤΑΝΕΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΙΝΕΖΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ ΜΕ ΘΕΜΑ "ΕΛΛΗΝΟ-ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΩΤΑΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ"

Πέμπτη 23 Μαΐου 2019

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος και η Α.Ε. η Πρέσβης της Λαϊκής Δημοκρατίας της Κίνας στην Ελληνική Δημοκρατία κυρία Zhang Qiyue έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην Ημερίδα Πρυτάνεων Ελληνικών και Κινεζικών Πανεπιστημίων με θέμα "Ελληνο-Κινεζική Συνεργασία στην...